Kryediplomati kinez takon homologun britanik
2023-08-30 20:50:37

Ministri i Jashtëm kinez Wang Yi, gjithashtu anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, u takua të mërkurën në Pekin me sekretarin e shtetit për Punët e Jashtme, Komonuelthin dhe Zhvillimin të Mbretërisë së Bashkuar James Cleverly.