Zyrtarë të lartë kinezë e amerikanë zhvillojnë bisedime në Hebei të Kinës Veriore
2022-12-12 23:03:01

foto nga VCG

Zëvendësministri i Jashtëm kinez Xie Feng zhvilloi bisedime me ndihmëssekretarin e Shtetit të ShBA-së për Çështjet e Azisë Lindore dhe të Paqësorit Daniel Kritenbrink dhe drejtore e lartë për Kinën në Këshillin Kombëtar të Sigurisë Laura Rosenberger, njoftoi të hënën Ministria e Jashtme kineze. Bisedimet u zhvilluan të dielën dhe të hënën në provincën Hebei të Kinës Veriore.