PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Klasifikimi muzikor
2013-02-17 19:45:54 CRI Komenti juaj Printoni

Sot në klasifikimin muzikor janë futur dy këngë të reja. Njëra titullohet "Xhaketa e verdhë" (huang jia ke), nga këngëtarja Liang Wenyin.

Liang Wenyin është një këngëtare tajvaneze, e njohur nga zëri i saj i pastër dhe me tonin e lartë. Kur këndon, ajo mbushet plot me emocione. Le ta shijojmë tani këngën "Xhaketa e verdhë", nga Liang Wenyin, në vendin e pestë.


Liang Wenyin

Në vendin e katërt, është kënga e Chris Wangut, "Fool", (ben dan). Këngëtari njihet ndryshe si Wang Yousheng, pasi ka qenë prezantues në program televiziv tajvanez "King of adventure" (mao xian ëang). Tema kryesore e këngës është largimi i mërzitjes.

Tani për të gjithë ju, kënga "Fool", nga Chris Wang.

|
Fang Datong

Këtë javë, këngëtari Khalil Fong, Fang Datong me këngën "Love instantly" (ai li ke), shkon në vendin e tretë. "Kur premtoj nuk do të ndryshoj, për dashurinë, menjëherë do të të them, sepse nuk më pëlqen të shpërdoroj kohën."

Në vendin e dytë, kënga "While my guitar gently weeps", nga Karen Mok, Mo Wenwei.


Mo Wenwei

Këtë javë kënga më e dëgjuar në Kinë akoma mbetet "Obviously" (ming ming jiu), nga Jay Chou, Zhou Jielun.

Në fund të programit do ju luaj këngën "Dita e zymtë" (yin tian), nga këngëtarja Karen Mok. Fjalët dhe muzikën i ka shkruar Li Zongsheng, i cili ndwr tw tjera ka kompozuar shumë këngë klasike. Le ta dëgjojmë tani.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China