PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
"Kujtojmë, për të mos harruar" programi i posaçëm
2014-12-11 11:25:19 CRI Komenti juaj Printoni

Nga FACEBOOK<<

Miri Alla-----Gjithçka që ne kemi sot janë ato që janë ndërtuar në atë kohë falë Kinës ,është injorancë për ata persona që flasin keq për Kinën.. Po të mos kishte qenë për Kinën edhe sot pa drita do ishim...

Aljosha Doko-----Nuk me kujtohet viti por kontribuesi përvojës televizive apo radiofonike për vendin tonë ka qenë dikur edhe kinezi CAN PAO Y , i cili vdiq gjatë punës për montimin e njerës prej antenave shqiptare të transmetimit të valëve .....respekt për këta njerëz dhe popullin kinez .

Ylli Lalo-------Mesa mbajmë mend, mirë kemi kaluar. Ata kanë qenë njerëz të dashur, korrekt.


Ebro Vokshi------- Mirënjohje Shtetit e Popullit Kinez për ndihmën e jashtëzakonshme që ka dhënë për Popullin Shqiptar.

Muhamed Tabaku-----Gjërat duhen gjykuar në konteksin e kohës kur janë zhvilluar, por një e vërtetë është se kinezët janë ata që ndryshuan pamjen e vendit tonë në shumë fusha të jetës.

 

Nga përdoruesit e uebsajtit CRI.CN

Niko Simaku: E kam jetuar ate kohe. Ishin te ndershem ne ndjenjat e tyre.

Shefki Corja: Une kujtoj ate kohe. Perse duhej prishja e marredhenieve tregtare per ate moment?

Mirela Muco:im ate thoshte se ishin specialiste te mire kineze dhe bashkepunues.

Evriviadhi Goro:e verteta te thuhet.

Foto Kokthi: faleminderi polikron qe ma dergove.

Clirim Hoxha:Ishte prishja e marredhenieve me Kinen, pikerisht ne momentin kur Kina po hidhte hapa gjigante zhvillimi.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China