PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Maokao-Kulla "Macau" (Macau Tower)
2014-12-19 14:45:49 CRI Komenti juaj Printoni

Kulla "Macau" (Macau Tower) Hapur: 10:00-21:00

E shtunë, e diel, ditë festash: 09:00-21:00

Bileta: 120 dollarë hongkongas

Kulla "Macau" është 338 metra e lartë dhe është ndërtesë simbol e Makaos. Më të njohurat këtu janë "shëtitja në qiell" në katin e 57-të dhe platforma e kërcimit në katin e 61-të.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China