PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Makao-Shëtitorja "Avenida de Almeida Ribeiro"
2014-12-19 14:32:27 CRI Komenti juaj Printoni

Shëtitorja "Avenida de Almeida Ribeiro"

Kjo është një shëtitore e gjerë. Dyqanet e kësaj rruge shesin kryesisht orë dhe stoli, por këtu gjen edhe shumë ushqime, si qofte peshku, biftek derri etj. Në "Avenida de Almeida Ribeiro" ka edhe barnatore të të gjitha llojeve, si edhe dyqane kozmetike.

"Huang Ji": kek "Laopo", kek "Jizai"

"Da Li": biftek derri

"Mo Yi Ji": akullore duriani, puding "Serradura", tortë mangoje

Restoranti "Cheng Chang": supë orizi me gaforre

Restoranti Portugez "Dumbo"

Lokali "Hong Bin Ji": Supa "Niu Za" (niu za - organe të brendshme viçi), është shumë e shijshme (pjata e vogël: 25 dollarë hongkongas; pjata e madhe: 42 dollarë hongkongas)

"Avenida de Almeida Ribeiro" është 2.1 km larg Tempullit "Ma Zu", me autobus afro 20 minuta.

 

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China