PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Poema "Nënë Shqipëri" e Dritëro Agollit vjen në kinezisht
2012-10-24 20:14:57 CRI Komenti juaj Printoni

Poema "Nënë Shqipëri"e shkrimtarit shqiptar Dritëro Agolli është përkthyer në gjuhen kineze nga prof. Chen En Bo. Profesori është nga të vetmit studiues kinezë të gjuhës dhe letërsisë shqipe.

Duke folur për Radion e Jashtme të Kinës, ai e vlerëson Agollin si një poet botëror, ndërsa shpalos gjithashtu edhe planin e tij për të përkthyer të tjera vepra të letërsisë shqipe në kinezisht.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China