PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
KQ i PKK-së, mbledhje nga 26-29 tetor mbi planin e 13-të pesëvjeçar
2015-10-12 20:58:21 CRI Komenti juaj Printoni

Komiteti Qendror i Partisë Komuniste të Kinës do të zhvillojë një mbledhje nga 26-29 tetor lidhur me planin e 13-të pesëvjeçar.

Planet pesëvjeçare përcaktojnë kornizat e politikave ekonomike dhe shoqërore të vendit.

Plani i tanishëm pesëvjeçar është i përqendruar në cilësinë e rritjes ekonomike më shumë se në përqindjen e GDP-së. Ai mbaron në fund të këtij viti. (Artan Goga)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China