PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kina: Bashkëpunim ndërkombëtar për fluturimet në hapësirë
2011-11-18 20:36:01 cri komenti juaj Printoni

Më 18 nëntor zv.drejtori i Programit të Fluturimeve në Hapësirë me Kozmonaut të Kinës Wang Zhaoyao u shpreh në një konferencë shtypi se Kina dëshiron zhvillimin e bashkëpunimit e të shkëmbimeve me vendet e ndryshme të botës në fushën e fluturimeve në hapësirë.

Wang Zhaoyao tha se ky bashkëpunim duhet bërë mbi bazën e parimeve të respektit e të përfitimeve të ndërsjella, si edhe të transparencës.

Në fazën fillestare të bashkimit të laboratorit kozmik "Tiangong 1" me anijen kozmike "Shenzhou 8", Kina zhvilloi një bashkëpunim të frytshëm me Rusinë, Gjermaninë dhe Francën. (Shy Guan)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China