PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kinë, së shpejti lëshimi i anijes kozmike "Shenzhou 8"
2011-10-26 19:53:53 cri komenti juaj Printoni
Më 26 tetor anija kozmike "Zhenzhou 8", që do të zbatojë detyrën e lidhjes së parë në hapësirën kozmike, dhe raketa transportuese "Marshimi i madh 2" arritën në Qendrën e Lëshimit të Satelitëve në Jiuquan. Sipas planit, anija kozmike "Zhenzhou 8" do të lëshohet në fillim të nëntorit.

Tani anija kozmike "Tiangong 1" po fluturon në mënyrë të qëndrueshme në orbitë dhe pajisjet e saj po punojnë normalisht. (Du)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China