PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
"Tian Gong Nr.1" hyn në orbitën e provës
2011-09-30 20:01:24 cri komenti juaj Printoni
Më 30 shtator, laboratori hapësinor i Kinës "Tian Gong Nr.1" bëri me sukses dy herë ndryshimin e orbitës dhe si rezultat, lartësia nga toka u ngrit nga 200 kilometra në 362 kilometra duke hyrë me sukses në orbitën e provës. Më vonë, "Tian Gong Nr.1" do të hyjë në orbitën e bashkimit.

Siç bëhet e ditur, tani ka nisur sistemi i kontrollit të mjedisit e i sigurimit të jetës në "Tian Gong Nr.1" për të pritur kozmonautët. (Fani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China