Xi Jinping shpreh urime për fitoren e volejbollisteve kineze

2019-09-30 14:11:22 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping përgëzoi ekipin e volejbollit për femra të Kinës pas fitores së trofeut në Kupën e Botës në Osakë të Japonisë.

Ai tha se volejbollistet kineze treguan bashkëpunim të shkëlqyer në ekip dhe një vullnet të vendosur përballë vështirësisë.

Xi shprehu shpresën se ekipi do të vijojë të ruajë moralin e lartë dhe të sigurojë arritje më të mira në të ardhmen.(Jiang Lei)

Mrekulli