Finalja e US Open, Nadal kundër Medvedev

2019-09-09 11:33:20 CRI Komenti juaj Printoni

Rafael Nadal do ndeshet kundër rusit Daniil Medvedev në Finalen për Meshkuj të US Open.

Nadal ka fituar dy setet e para.

Nëse ai triumfon në Flushing Meadows, do të fitojë trofenë e katërt në New York.

Kjo do të jetë finalja e 27-të e Grand Slam në karrierën e spanjollit dhe e para për Medvevev-in, i cili nuk e kaluar asnjëherë deri tani raundin e katërt.

Më parë, kanadezja Bianca Andreescu fitoi ndaj Serena Williams në rezultatet 6-3, 7-5 në finalen për femra për titullin e saj të parë Grand Slam.

Ky është viti i dytë radhazi që Williams humb në finalen e U.S. Open.

Mrekulli