Dita e pestë e ndërtimit të Spitalit"Leishenshan"në Wuhan

2020-02-05 17:48:01 CRI Komenti juaj Printoni

Ndërtimi i spitalit "Leishenshan" në Wuhan të Kinës qendrore po vijon dhe pothuajse është përfunduar gjysma e projektit. Me një kapacitet prej 1500 shtretërish ai do të vihet në përdorim më 5 shkurt dhe do të presë pacientët më 6 shkurt.
Mrekulli
Lajmet Kryesore