Përfundon me sukses ndërtimi i spitalit"Huoshenshan"në Wuhan

2020-02-05 17:44:01 CRI Komenti juaj Printoni

Një nga spitalet e urgjencës në Wuhan është ndërtuar në përgjigje të koronavirusit vdekjeprurës dhe u hap zyrtarisht më 4 shkurt. Ndërtimi zgjati vetëm për 10 ditë.
Mrekulli
Lajmet Kryesore