Video - Si i ka arritur Kina sukseset?

2019-12-04 17:13:08 CRI Komenti juaj Printoni

Sivjet është 70-vjetori i themelimit të Republikës Popullore të Kinës. Gjatë 70 vjetëve, Kina ka arritur zhvillime dhe suksese të mëdha, duke tërhequr vëmendjen e bashkësisë ndërkombëtare. "Si i ka realizuar Kina suksese kaq të mëdha brenda një kohe kaq të shkurtër?" Kjo është një pyetje e zakonshme që bën sot bota. Shikojeni këtë video të shkurtër, që ndoshta do të japë një përgjigje për këtë pyetje.

Mrekulli
Lajmet Kryesore