Aktori Jeremy Irons kryetari i jurisë në Festivalin e Filmit në Berlin

2020-01-10 11:02:29 CRI Komenti juaj Printoni

Aktori britanik Jeremy Irons do të kryesojë jurinë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Berlin muajin e ardhshëm.

Irons do të jetë presidenti i jurisë në edicionin e 70-të të festivalit, që do të mbahet nga 20 shkurti deri më 1 mars.

Anëtarët e tjerë të jurisë nuk janë emëruar ende.

Ekrani dhe karriera skenike e Irons nisi në vitet '70.

Ai ka fituar një Oscar si aktori më i mirë në vitin 1991 për rolin e tij në "Reversal of Fortune".

Irons gjithashtu është vlerësuar për rolet në filma, përfshi "Gruaja e Lejtënantit Francez" dhe "Misioni".

Mrekulli
Lajmet Kryesore