"Jay and Silent Bob Reboot" shfaqet sot në Britani

2019-11-29 18:04:55 CRI Komenti juaj Printoni

Dueti i komedianëve Kevin Smith dhe Jason Mewes kthehet në ekran. "Jay and Silent Bob Reboot", një komedi e çmendur që sjell personazhet e tyre imagjinarë, të cilët u panë për herë të parë në "Clerks" të vitit 1994.

Shkruar nga Smith, filmi i fundit tregon dyshen teksa shkojnë drejt Hollywood-it në përpjekje për të ndaluar një rindezje të filmit "Bluntman and Chronic", i cili bazohet në to.

Kanë kaluar 10 vjet që kur dyshja është shfaqur në një film së bashku por Smith dhe Mewes kanë vazhduar të argëtojnë audiencën me podcast-et e tyre "Jay and Silent Bob Get Old" dhe turne live.

"Jay and Silent Bob Reboot", ku luajnë edhe yjet Jason Lee, Ben Affleck dhe Matt Damon do të bëjë sot një debutim të kufizuar në Britani.

Mrekulli
Lajmet Kryesore