Kinë, nis sot sesioni vjetor i Konferencës Konsultative Politike

2020-05-21 11:06:18 CRI Komenti juaj Printoni

Komiteti Kombëtar i Konferencës Konsultative Politike të Popullit Kinez do të hapë sot në Pekin sesionin e vet vjetor.

Sesioni do të përfundojë më 27 maj.

Për shkak të epidemisë së COVID-19, sesioni do të jetë më i shkurtër sesa planifikohej.

Në të do të diskutohen dhe miratohen një numër dokumentesh, duke përfshirë rezoluta.(Jiang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore