Kinë-Holandë, forcim i bashkëpunimit në luftën kundër COVID-19

2020-04-08 10:45:20 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri kinez Li Keqiang thotë se Kina dhe Holanda duhet të forcojnë bashkëpunimin për të luftuar COVID-19.

Gjatë bisedimeve telefonike me homologun e vet holandez, Li tha gjithashtu se pala kineze është e gatshme të krijojë lehtësi që Holanda të blejë materiale mjekësore nga Kina dhe do të vazhdojë kontrollin e ngushtë mbi cilësinë e produkteve të eksportit. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore