Kryeministri britanik Boris Johnson preket me COVID-19

2020-03-27 20:50:13 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri i Britanisë Boris Johnson ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e bëri ai vetë të ditur përmes një videomesazhi në "Twitter", duke thënë se ka simptoma të lehta dhe se ndodhet në shtëpi i vetëizoluar.

Johnson tha se do të vazhdojë të drejtojë qeverinë përmes videokonferencave. (Wang Lei/Albana)

Mrekulli
Lajmet Kryesore