Ekipi i OBSh-së do të mbërrijë në Kinë në fundjavë

2020-02-14 20:40:50 CRI Komenti juaj Printoni

Të gjithë anëtarët e një grupi specialistësh nga Organizata Botërore të Shëndetësisë (OBSh) pritet të mbërrijë në Kinë në fundjavë, për të marrë pjesë në betejën kundër koronavirusit.

Grupi përbëhet nga rreth 10 specialistë nga e mbarë bota.

Një grup pionier i OBSh-së mbërriti në Kinë të martën dhe ka planifikuar programin e punës si dhe detyrat e tyre me homologët kinezë. (Wang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore