Le Maire: Franca nuk do ta përjashtojë Huawei-n nga pjesëmarrja në 5G

2020-02-14 19:55:41 CRI Komenti juaj Printoni

Ministri francez i Ekonomisë dhe Financave Bruno Le Maire konfirmoi se Huawei nuk do të përjashtohet nga pjesëmarrja e rrjetit 5G të vendit.

Ai i bëri komentet gjatë një interviste në kanalin e lajmeve BFMTV.

Ministri francez tha se qeveria do të vendosë një numër të caktuar kufizimesh për të mbrojtur sovranitetin dhe interesat e vendit, por mohoi se ka diskriminim. (Albana)

Mrekulli
Lajmet Kryesore