Kryeministri kinez inspekton punën për kontrollin e koronavirusit në Wuhan

2020-01-27 19:31:27 CRI Komenti juaj Printoni

I ngarkuar nga sekretari i përgjithshëm i Partisë Komuniste të Kinës Xi Jinping, kryeministri Li Keqiang shkoi të hënën në Wuhan të provincës Hubei të Kinës Qendrore për të inspektuar dhe drejtuar punën për parandalimin dhe kontrollin e epidemisë së koronavirusit të ri.

Li kryeson po ashtu grupin drejtues të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës për parandalimin dhe kontrollin e epidemisë së koronavirusit të ri.

 

Mrekulli
Lajmet Kryesore