Xi Jinping inspekton provincën Yunnan

2020-01-20 09:36:42 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti i Kinës Xi Jinping ndodhet në provincën Yunnan për një tur inspektimi. Ai vizitoi qytetin e lashtë Heshun, një qytet portë në Rrugën e Lashtë të Mëndafshit në jug, që lidhte Kinën Jugperëndimore me Mianmarin dhe Indinë.

Presidenti Xi vizitoi gjithashtu një fshat që ka dalë nga varfëria. (Fang Xiaoyu/Albana)

Mrekulli
Lajmet Kryesore