Seuli: Peniani hodhi dy predha të paidentifikuara në Detin Lindor

2019-11-29 11:23:28 CRI Komenti juaj Printoni

 

Seuli bëri me dije se Koreja e Veriut ka lëshuar 2 predha të paindentifikuara në Detin Lindor.

Shefi i Përgjithshëm i Shtabit i Koresë së Jugut tha se predhat u lëshuan nga provinca lindore e Koresë së Veriut, Hamgyong Jugor, pasditen e së enjtes.

Ai vuri në dukje se ushtria koreanojugore po vëzhgon nga afër situatën dhe është e përgatituar për lëshime të tjera të mundshme.

Lëshimet e sotme pasojnë ato të dy raketave nga Koreja e Veriut në brigjet e saj lindore më 31 tetor.

Këtë vit, Peniani ka lëshuar 13 raketa. (Fang Xiaoyu/Albana)

Mrekulli
Lajmet Kryesore