Shqipëri, bilanci i viktimave nga tërmeti shkon në 32

2019-11-28 11:44:56 CRI Komenti juaj Printoni

 

Sipas njoftimeve nga CMG-ja, deri tani, tërmeti 6.4 ballësh që tronditi Tiranën dhe Durrësin ka shkaktuar 32 viktima dhe mbi 700 të lënduar. Tërmeti gjithashtu shkaktoi shembjen e disa godinave, duke lënë dhjetëra familje të pastrehë. Tani, aksionet e kërkim-shpëtimit të njerëzve nën rrënoja po vijojnë.(Xu Guang)

Mrekulli
Lajmet Kryesore