Xi merr pjesë në festimet e 70-vjetorit të krijimit të forcave ajrore

2019-11-08 20:26:31 CRI Komenti juaj Printoni

Me rastin e 70-vjetorit të krijimit të forcave ajrore të Ushtrisë Çlirimtare Popullore të Kinës, kryetari i shtetit, njëherësh kryetar i Komisionit Qendror Ushtarak të Kinës Xi Jinping shprehu urime të ngrohta dhe përshëndetje të sinqerta për të gjithë ushtarakët.

Pas veprimtarisë së festimit, presidenti Xi vizitoi ekspozitën dhe u takua me përfaqësuesit e sektorëve heroikë.

Xi vlerësoi lart kontributin e forcave ajrore, duke i quajtur ato si forcat e besueshme nga PKK-ja dhe populli kinez. (Jiang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore