Zbulohet topi zyrtar për Kampionatin Europian 2020

2019-11-08 19:25:37 CRI Komenti juaj Printoni

Topi zyrtar për Kampionatin Europian 2020- Uniforia-u zbulua në Londër.

Duke e marrë emrin pas unitetit dhe euforisë që mund të sjellë konkursi i ekipit kombëtar të nivelit të lartë, topi është krijuar për të nxjerrë në pah gjithëpërfshirjen që organizatorët shpresojnë se turneu i 12 kombeve të vitit të ardhshëm mund të frymëzojë.

Topi u zbulua në shoqërinë e disa lojtarëve të Chelsea-t, përfshi portierin Kepa Arrizabalaga.

"Për shoqërinë, për të qenë bashkë, për të luajtur futboll dhe në këtë rast, me njerëz nga vende të ndryshme dhe kombësi të ndryshme. Dhe kjo përfaqëson pak unitetin që ne do të përjetojmë në Euro 2020, në të cilin do të shkojmë për të garuar me vendet e tjera".

Për herë të parë dhe ndoshta të vetme, Kampionati Europian do të luhet në 12 vende, për të festuar 60-vjetorin e garës.

Mrekulli
Lajmet Kryesore