Kinë-ShBA, fillon raundi i ri i bisedimeve tregtare në Uashington

2019-10-11 09:42:52 CRI Komenti juaj Printoni

 

Kina dhe ShBA-ja kanë filluar një raund të ri konsultimeve të nivelit të lartë për të zgjidhur dallimet ndërmjet tyre për çështjet e pazgjidhura ekonomike dhe tregtare.

Delegacioni kinez drejtohet nga zv.kryeministri Li He, kurse ai amerikan nga Përfaqësuesi Tregtar Robert Lighthizer dhe sekretari i Thesarit Steven Mnuchin.

Kjo është hera e parë që përfaqësuesit në konsultimet tregtare takohen që nga fundi i korrikut. (Fang Xiaoyu)

Mrekulli
Lajmet Kryesore