Xi Jinping-u do të vizitojë Indinë dhe Nepalin

2019-10-09 15:51:44 CRI Komenti juaj Printoni

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Kinës Hua Chunying u shpreh të premten se, nga 11 deri më 13 tetor, kryetari i shtetit i Kinës Xi Jinping do të shkojë përkatësisht në Indi për takimin e 2-të jozyrtar të liderëve Kinë-Indi, dhe në Nepal për një vizitë shtetërore. Vizitat bëhen përkatësisht me ftesën e kryeministrit të Indisë Narendra Modi dhe presidentit të Nepalit Vidya Devi Bhandari (Xu Guang)

Mrekulli
Lajmet Kryesore