Kinë ndërton bazën e parë të testimit për anijet autonome

2019-10-08 11:06:22 CRI Komenti juaj Printoni

Kina ka ndërtuar bazën e saj të parë të kërkimit dhe zhvillimit për anijet autonome në Zhuhai.

Në këtë bazë 52 mijë metra katrorë do të dizajnohen, zhvillohen dhe testohen teknologjia e zgjuar detare dhe sistemet detare pa pilot.

Kjo bazë pritet të hyjë në punë në fund të këtij viti.

Mrekulli
Lajmet Kryesore