Kina dhe Kazakistani drejt partneritetit gjithëpërfshirës strategjik

2019-09-11 19:25:03 CRI Komenti juaj Printoni

Kina dhe Kazakistani ranë dakord të mërkurën të krijojnë një partneritet të përhershëm gjithëpërfshirës strategjik.

Vendimi erdhi ndërsa presidenti kinez Xi Jinping zhvilloi bisedime me homologun e Kazakistanit Kassym-Jomart Tokayev në Pallatin e Madh të Popullit në Pekin.

Vizita shtetërore e Tokajev-it në Kinë nisi të martën dhe do të përfundojë të enjten.

Mrekulli