Yang Jiechi takohet me Mike Pompeon në Nju-Jork

2019-08-14 09:13:25 CRI Komenti juaj Printoni

Zyrtari i lartë kinez Yang Jiechi u takua të martën në Nju-Jork me sekretarin e Shtetit të ShBA-së Mike Pompeo.

Yang është drejtuesi i Zyrës së Komisionit të Jashtëm të Komitetit Qendror të PKK-së.

Gjatë takimit, të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet midis Kinës dhe ShBA-së.

Mrekulli
Lajmet Kryesore