Zvicër, përmbytje pas shirave të mëdhenj në Alpe

2019-08-13 11:52:17 CRI Komenti juaj Printoni

Shirat e fortë kanë shkaktuar rrëshqitje dheu e përmbytje në Alpet zvicerane të hënën.

Autoritetet po kërkojnë një burrë dhe një vajzë të humbur që nga e diela, pasi makina e tyre u rrëmbye nga ujërat.

Policia në kantonin jugor të Valesë tha se ka pak shpresa për të gjetur gjallë burrin 37-veçar dhe vajzën 6-vjeçare.

Më shumë se 70 punonjës shpëtimi, duke përshirë një ekuipazh helikopteri, i kanë kërkuar ata gjatë natës. (Fang Xiaoyu/Artan Goga)

Mrekulli
Lajmet Kryesore