Kina dhe Japonia do të zhvillojnë raundin e ri të dialogut strategjik

2019-08-09 11:25:08 CRI Komenti juaj Printoni

Tokio

Kina dhe Japonia do të zhvillojnë një raund të ri të dialogut strategjik të shtunën, pas një ndërprerjeje prej shtatë vjetësh.

Zv.ministri i Jashtëm i Kinës Le Yucheng do të drejtojë bashkërisht takimin me homologun e tij japonez Takeo Akiba në Japoni.

Pekini shpreh shpresën se dialogu do të forcojë besimin e ndërsjellë politik dhe do të nxitë më tej përmirësimin e marrëdhënieve dypalëshe. (Wang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore