Realitetit Virtual tërheq vëmendjen e publikut në Festivalin e Televizionit të Shangait

2019-06-13 11:12:57 CRI Komenti juaj Printoni

Festivali i 25-të i Televizionit i Shangait ka tërhequr vëmendje të lartë të publikut pasi ofroi teknologjinë e Realitetit Virtual (VR) për shikimin falas të filmave në kinematë kryesore të vendit.

Ekspozita VR po bëhet jashtëzakonisht popullore mes banorëve vendës dhe pritet të transmetohen 27 filma të prodhuara me këtë teknologji. Përveç filmave kinezë do të ketë edhe filma me metrazh të shkurtër nga Europa, Afrika dhe Amerika.

Edicioni i 25-të i Festivalit të Televizionit të Shangait nisi të hënën në metropolin kinez dhe do të shfaqë telenovela, dokumentarë, filma vizatimorë dhe programe televizive. (Fang Xiaoyu)

Mrekulli
Lajmet Kryesore