Xi i dërgon letër urimi konferencës ndërkombëtare për AI-në dhe arsimin

2019-05-16 16:54:21 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping i ka dërguar një letër urimi Konferencës Ndërkombëtare mbi Inteligjencën Artificiale dhe Arsimin.

Xi e përshkruan inteligjencën artificiale si një forcë të rëndësishme të revolucionit të ri teknologjik e industrial.

Konferenca u hap të enjten në Pekin.

Mrekulli
Lajmet Kryesore