Xi merr pjesë në karnavalet për larminë e qytetërimeve aziatike

2019-05-15 21:22:50 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping ka vlerësuar larminë dhe gjallërinë e qytetërimeve aziatike në një karnavale të madhe të mbajtur të mërkurën mbrëma gjatë Konferencës për Dialogun e Qytetërimeve Aziatike.

Në fjalimin e tij, Xi Jinping-u tha se kulturat aziatike tregojnë pasuri dhe vitalitet të madh falë larmisë së qytetërimeve aziatike.

Ai gjithashtu u bëri thirrje vendeve aziatike që të ndihmojnë njëri-tjetrin dhe të punojnë së bashku për të përparuar me pjesën tjetër të botës.

Mrekulli
Lajmet Kryesore