Xi nxit pakicat kombëtare kineze të krijojnë një të ardhme më të mirë

2019-04-12 10:21:07 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping i inkurajoi banorët e pakicave kombëtare që jetojnë që pjesën jugperëndimore të Kinës të përkushtohen për ndërtimin e një atdheu dhe një të ardhmeje më të mirë.

Z. Xi i bëri këto komente në përgjigje të letrës nga banorët e kombësisë dulong në kontenë Gongshan të provincës Yunnan.

Banorët e njohën presidentin Xi me daljen e tyre nga varfëria si një grup i tërë në vitin 2018, duke thënë se tani po gëzojnë një jetë më të mirë.

(Wang Xianya)

Mrekulli
Lajmet Kryesore