Shpallen rezultatet e konkursit të fotografive "Rruga e Mëndafshit dhe Ju"

2019-04-11 10:59:21 CRI Komenti juaj Printoni

Të martën u shpallën rezultatet e konkursit të fotografive "Rruga e Mëndafshit dhe Ju", të organizuar nga Grupi Mediatik i Kinës. 10 vepra nga të apasionuarit e fotografisë nga Bjellorusia, Laosi, Mianmari dhe Kina fituan "Çmimin e parë" të konkursit, ndërsa 100 fotografi të tjera nga vendet e ndryshme kanë fituar "Çmimin e dytë".

Ky aktivitet filloi më 28 shkurt. Gjatë një muaji u morën mbi 11 500 mijë fotografi nga përdoruesit e internetit të 47 vendeve përgjatë "Një brez, një rrugë".

Ne do të publikojmë listën e fituesve më vonë. Na ndiqni në "Facebook".

Mrekulli
Lajmet Kryesore