Xi Jinping-u do të vizitojë Italinë, Monakon dhe Francën

2019-03-18 09:06:20 CRI Komenti juaj Printoni

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kinës Lu Kang bëri të ditur të hënën se, me ftesë nga presidenti i Italisë Sergio Mattarella, princi i Monakos Albert II dhe presidenti i Francës Emmanuel Macron, nga 21 deri më 26 mars presidenti kinez Xi Jinping do të bëjë vizita zyrtare në këto tre vende. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore