Takimi Putin-Erdogan-Rouhani zhvillohet më 14 shkurt në Sochi

2019-02-12 10:35:05 CRI Komenti juaj Printoni

Qyteti Sochi

Samiti i 4-t i udhëheqësve të Rusisë, Turqisë dhe Iranit mbi çështjen siriane do të mbahet më 14 shkurt, në qytetin rus të Sochi-t.

Presidentët do të diskutojnë për një zgjidhje afatgjatë të konfliktit sirian dhe do të planifikojnë takime dypalëshe.

Rusia, Turqia dhe Irani kanë ndërmjetësuar procesin e paqes për krizën siriane prej vitit 2016. (Li Huailiang)

Mrekulli
Lajmet Kryesore