Zytari i lartë i Kinës do të marrë pjesë në Konferencën e Munich-it për Sigurinë

2019-02-12 10:25:39 CRI Komenti juaj Printoni

Anëtari i Byrosë Politike të KQ-së të PKK-së, njëherësh drejtor i Zyrës së Punëve të Jashtme të PKK-së ,Yang Jiechi do të kryesojë këtë javë delegacionin kinez në Konferencën e Munich-ut për Sigurinë.

Si një forum i madh politik dhe i sigurisë, Konferenca do të zhvillohet në qytetin gjerman nga e premtja deri të dielën.

Në të pritet të marrin pjesë 35 krerë shtetesh dhe qeverish si dhe 80 zytarë në nivel ministrash. (Fang Xiaoyu)

Mrekulli
Lajmet Kryesore