Kompania "Huawei" zhvillon panairin e punës në Arabinë Saudite

2019-01-18 09:46:27 CRI Komenti juaj Printoni

Gjiganti kinez i teknologjisë "Huawei" dhe Ministria e Telekomunikacionit dhe e Teknologjisë së Informacionit e Arabisë Saudite kanë organizuar në Riad panairin e talenteve të teknologjisë së komunikacionit dhe informacionit, që ka ofruar mbi 100 vende pune për të rinjtë sauditë.

Përveç kësaj, "Huawei" ka shpallur programin për të përkrahur arsimimin e të rinjve sauditë të talentuar në fushën e teknologjisë së informacionit dhe komunikacionit. (Fang Xiaoyu)

Mrekulli
Lajmet Kryesore