Xi Jinping-u përfundon turneun e tij të vizitave dhe mbërrin në Pekin

2018-12-06 20:29:27 CRI Komenti juaj Printoni

Pas vizitave shtetërore në Spanjë, Argjentinë, Panama e Portugali dhe pjesëmarrjes në samitin e 13-të të G20-s, kryetari i shtetit i Kinës Xi Jinping u kthye të enjten në Pekin.

Xi u nis të mërkurën pasdite nga Lisbona, ku u përcoll nga ministri i Jashtëm portugez Augusto Silva.(Jjiang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore