Kinë, tregtia e shërbimeve rekord nga janari në tetor

2018-12-05 10:45:56 CRI Komenti juaj Printoni

Ministria e Tregtisë e Kinës njoftoi se tregtia e shërbimeve arriti rekord historik në dhjetë muajt e parë të këtij viti me rritje të qëndrueshme.

Sipas të dhënave të Ministrisë, tregtia e shërbimeve u rrit 11 për qind në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar dhe arriti 4.3 trilionë juanë ose rreth 624 miliardë dollarë amerikanë nga janari deri në tetor.

Ministria tha se rritja e shpejtë e shërbimeve nxiti zhvillimin e tregtisë së shërbimeve me cilësi të lartë. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore