Lufta tregtare, Kina në negociata me palën amerikane

2018-12-05 10:16:26 CRI Komenti juaj Printoni

Kina dhe ShBA-ja po negociojnë aktivisht për luftën tregtare, njoftoi të mërkurën Ministria e Tregtisë e Kinës.

Në përgjigje të pyetjes së gazetarëve, një zëdhënës i Ministrisë së Tregtisë të Kinës u shpreh se grupet e punës ekonomiko-tregtare të të dy vendeve do të çojnë përpara konsultimet brenda 90 ditëve sipas hartës dhe programit negociues. Kina do të nisë sa më parë jetësimin e zgjidhjes së problemeve mbi të cilat janë arritur mendimet unanime. Për realizimin e këtyre çështjeve, Kina ka besim.(Zhang Yan)

Mrekulli
Lajmet Kryesore