Xi Jinping-u thekson rritjen e forcës konkurruese të Shangait

2018-11-07 20:31:59 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti i Kinës Xi Jinping kërkoi që të bëhen përpjekje për rritjen e konkurrueshmërisë bazë të Shangait, për t'i shërbyer më mirë reformës dhe zhvillimit të vendit, gjatë inspektimit të tij dyditor në këtë qytet, që përfundoi të mërkurën.

Xi, gjithashtu sekretar i përgjithshëm i Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës dhe kryetar i Komisionit Qendror Ushtarak, theksoi nevojën e besimit dhe vendosmërisë në vazhdimin e Reformës dhe Hapjes. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore