Koreja e Jugut, konsultime për bashkëpunimin ushtarak me Veriun

2018-09-14 10:14:13 CRI Komenti juaj Printoni

Drejtori i Zyrës Kombëtare të Mbrojtjes së Sigurisë pranë Shtëpisë Blu të Koresë së Jugut, tha të enjten se për të zhdukur rrënjësisht faktorët e rrezikshëm që mund të shkaktojnë konfliktet ushtarake midis dy palëve dhe për të ngritur nivelin e besimit reciprok ushtarak, Koreja Jugut dhe Koreja e Veriut po konsultohen dhe hartojnë projekte për zhvillimin e bashkëpunimit të gjerë në fushën ushtarake.

Drejtori i Zyrës Kombëtare të Mbrojtjes së Sigurisë pranë Shtëpisë Blu të Koresë së Jugut

Ai i tha këto në fjalimin e mbajtur në ceremoninë e hapjes së "Dialogut të Seulit për Mbrojtjen e Sigurisë 2018". (Wang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore